Haber

Nicolas Maduro: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok seviyoruz

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun katılımıyla, Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) ile Venezuela’nın Bolivarcı Uluslararası Üretken Yatırım Merkezi (CIIP) arasında Miraflores Sarayı’nda bir mutabakat zaptı imzalandı.

Anlaşmanın ardından konuşan Maduro, şunları söyledi: “Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile ticari alışverişin büyük hedeflerini teyit ettiğimiz ve yatırımların entegrasyonundaki ilerlemeyi ve ülkelerimizin verimli ekonomik kalkınmasını teyit ettiğimiz harika bir görüşme gerçekleştirdik. Gelecekteki refah, zenginlik ve karşılıklı yarar Venezuela ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri beklemektedir. Bu şimdiye kadar böyleydi, gelecekte de böyle olacak, yolumuza devam ediyoruz.”değerlendirmesini yaptı.

“Erdoğan iyiliksever ve kocaman bir kalbe sahip”

İki ülke arasındaki dostluğu hatırlatan Maduro;

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ülkemizin ağabeyi olarak görüyoruz, Türk halkı bilmeli ki biz Erdoğan’ı çok seviyoruz çünkü o iyi yürekli ve iyi kalpli. Erdoğan en zor yıllarımızda, en talihsiz koşullarda hep Venezuela’nın yanında oldu. Türk halkına ve Erdoğan’a selam olsun.Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim, burada kardeşliği her zaman bulacaksınız, Venezuela’daki yatırımlarınız için minnettarım. Türkiye Ticaret Bakanını selamlıyorum, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını sevgiyle selamlıyorum.”

haberbekilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu