Haber

İngiltere’de ihtiyaç sahiplerine alışveriş kuponları dağıtılıyor

Piyasalardan detaylar

Market raflarından detaylar

Shoppers LONDRA (AAA) – İngiltere’de artan geçim masrafları nedeniyle zorluk yaşayan dar gelirlilere market kuponları dağıtılmaya başlandı.

Yerel yönetimler tarafından verilen kuponlar Tesco, Asda ve Morrisons gibi büyük süpermarketlerde geçerli olacak.

Son kırk yılın en yüksek enflasyonuyla boğuşan İngiltere’de artan yaşam maliyeti, yüzbinlerce vatandaşın zorlu bir kış geçirmesine neden oluyor.

Birleşik Krallık Hanehalkı Takviye Fonu, ihtiyacı olanlara yardım etmek için yerel yönetimlerle 421 milyon sterlinlik bir kaynak paylaştı.

En büyük sütun market alışverişine ayrılmıştı. Çocuklu ailelerin yeme-içme sıkıntısı yaşamaması için ihtiyaç sahibi ailelere 147 ile 180 lira arasında alışveriş çeki dağıtılmaya başlandı.

Alışveriş çekleri Tesco, Asda, Sainsbury’s ve Morrisons gibi büyük süpermarketlerde geçerli olacak. Kuponlar ihtiyaç sahiplerine elektronik ortamda gönderilmeye başlandı.

Mart 2024’e kadar devam edecek olan Hanehalkı Destekleme Fonu’nun yardımları bölgelere göre değişiklik gösteriyor. Örneğin, kuzey İngiltere’nin ortasında ve başkent Londra’da verilen takviyeler farklıdır. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine elektrik, beyaz eşya ve mobilya yardımları da fonun verdiği destekler arasında yer alıyor.

haberhanak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu