Ekonomi

Halit Acar, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu İş Konseyleri 2023 Seçmeli Olağan Genel Kurul Başkanlığı’na yeniden seçildi.

Türkiye-Irak İş Kurulu Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Halit Acar, Dış Ekonomik Çıkarlar Konseyi İş Kurulları’nın 2023 Seçmeli Olağan Genel Kurulunda yeniden başkan seçildi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu İş Konseyleri 2023 Yılı Seçmeli Olağan Genel Kurul Toplantıları gerçekleştirildi. Genel Kurulda, Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanlığını başarıyla yürüten Halit Acar yeniden başkan seçildi. Genel Kurul’da Divan Başkan Vekili olarak görev yapan Halit Acar, önceki dönemdeki başarılı çalışmalarından dolayı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 5. Ticari Diplomasi Ödül Töreni’nde Üstün Performans Kategorisinde ödüle layık görüldü. dönem. Ödülünü Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Nail Olpak’ın elinden alan Acar, büyük gurur duyduğunu belirtti.

“Türkiye ile Irak arasındaki ikili ilişkilerin ve ticaretin geliştirilmesi için çalışmaya devam edeceğiz.”

Türkiye-Irak İş Kurulu Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren ve iki ülke arasındaki bağların geliştirilmesi ve karşılıklı ticaretin artırılması yönünde gösterdiği yüksek performansla dikkat çeken Halit Acar, Genel Kurul sonrası bir değerlendirmede bulundu. Türkiye-Irak İş Kurulu Lideri Halit Acar, “İş Kurulları 2023 Seçmeli Olağan Genel Kurulu’nda Konsey Lider Yardımcısı olarak yer almaktan ve ikinci kez Türkiye-Irak İş Kurulu Başkanı seçilmekten gurur duyuyorum. Beni Divan Meclis Başkan Yardımcılığına layık gören Başkanımız Nail Olpak’a ve dinleyicilere, ayrıca Başkanlığıma oylarıyla destek veren tüm Yürütme Komitemize ve üyelerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Türkiye ile Irak arasındaki ticari ilişkileri en üst seviyeye taşımak için gösterdiğimiz çabalara hız kesmeden iki ülke dostluğu için çalışmaya devam edeceğiz. Sizler de bu yolda benimle birlikte çalışacaksınız.” Yeni dönemde Yürütme Konseyi. Türkiye ile Irak arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve karşılıklı ticaretin artırılmasına yönelik çabalarımız 2024 yılında da devam edecektir.” – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu