Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sen git çocuk bezi sat” dediği Ali Babacan’dan yanıt: Özür dilemelisin

DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın kümelenme toplantısında Baykar’a yönelik sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan sert yanıt verdi.

“GİT BEBEK BEZİ SATIYORSUNUZ”

Babacan’ı sert sözlerle suçlayan Erdoğan, “Bir ülkenin savunma sanayisine ancak rahatsız olanlar saldırır. Rekabet nedir bilir misiniz? Gidip çocuk bezi satmaya devam edin. Bu sizin işiniz değil. 15 yıl benimleydi ama o benim yanımdaydı” dedi. benden bir şey alamadık tahsisi yaptık başbakan koltuğuna oturduğunda vakfına tahsis edilen yerin sahibi oldu bunun türkiyede başka örneği yok o vakfın yöneticileri bunu nasıl açıklayacak ?” dedim.

“BAŞVURU YAPMALISINIZ”

Ali Babacan ise Erdoğan’ın bu sözleriyle ilgili bir paylaşım yaptı. Babacan, “Sayın Erdoğan, dünyanın gıpta ile baktığı milletimizin huzurlu ve müreffeh günleri için değil, 28 Şubat’ın aktörleri Perinçek ve Bahçeli’ye milletimizi mahkûm ettiğiniz için özür dilemelisiniz.

“MİLLETİMİZİN HESABINIZI KABUL EDER Mİ BİLMİYORUZ”

Adalet için yola çıkan parti kurucularınızı birer birer tasfiye etmeli ve tek güç olma hırsınız için özür dilemelisiniz. Otoriter ittifakınızla milyonları adaletsizlik ve yoksulluğun tuzağına düşürdüğünüz için özür dilemelisiniz. Milletimiz özrünüzü kabul eder mi bilemiyoruz ama biz kararlıyız.

“ÖZGÜRLÜKTEN VE GELİŞMİŞ DEMOKRASİDEN BEKLEMEYECEĞİZ”

Siyasete ilk adımımızı attığımız günden beri ulaşmaya çalıştığımız özgürlüklerden, ileri demokrasiden, evrensel hukuka bağlılıktan, çoğulculuktan ve katılımdan vazgeçmeyeceğiz.”

Babacan’ın paylaşımı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu