Haber

Çin, Japonya’ya vizeleri yeniden başlattı

Çin, Japonya’nın Çin’den gelen yolculara uyguladığı Kovid-19 önlemlerine cevaben askıya aldığı vize işlemlerini yeniden başlattığını bildirdi.

Çin’in Tokyo Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Japon vatandaşlarının vize başvuru ve onay işlemlerinin devam edeceği belirtildi.

Açıklamada tutum değişikliğinin nedeni belirtilmezken, karar, Pekin’deki Japon Büyükelçiliği’nin 27 Ocak’ta Kovid-19 salgını nedeniyle sınırlandırdığı vize hizmetlerinin normal akışına döneceğini açıklamasının ardından geldi. .

Çin’in Kovid’in ortadan kalkmasının ardından 8 Ocak itibarıyla sınırlarını dünyaya açacağını açıklamasının ardından, sınır ötesi yayılma endişesiyle Çin’den gelen yolcular için önlem alacağını açıklayan ülkeler arasında Japonya da yer aldı. -19 önlemler.

Tokyo yönetimi, Çin’den gelen yolcular için test yapılmasını zorunlu kılarken bazı şehirlere uçuşları askıya aldı.

Çin, yolcu kısıtlamalarına yanıt olarak benzer önlemler alan Japonya ve Güney Kore için genel hedefli vize işlemlerini durdurmuş, ardından liman vizelerini ve kısa süreli vizesiz geçiş düzenlemelerini askıya almıştır.

Birçok ülkenin Çin ve bölgelerinden gelen yolculara yönelik tedbirlerini açıklamasının ardından Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, bazı tedbirlerin “orantısız” ve “kabul edilemez” olduğunu, siyasi ve ayrımcı amaçlarla kullanıldığını savundu. Tedbir alacağız.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu